Новини

Щодо здійснення технічного нагляду та залучення інженера-консультанта: Мінрегіон роз’яснює

14:20,24 Червня
Щодо здійснення технічного нагляду та залучення інженера-консультанта: Мінрегіон роз’яснює

З метою забезпечення дієвого нагляду за будівництвом, якісного управління проектом, раціонального використання коштів, контролю за кількісними та якісними показниками виконання робіт та їх документальним супроводом, замовники будівництва залучають незалежних виконавців послуг з технічного нагляду та інженерів-консультантів. Насамперед, це стосується замовників, які не мають складі власної служби замовника та сертифікованих фахівців з відповідними знаннями і навичками.

Актуальними є надання таких послуг і при здійсненні поточного ремонту.

На звернення такого змісту:

“Солонківська сільська рада  виступає замовником виконання відновлювальних робіт та експлуатаційного утримання вулиць населеного пункту. З метою забезпечення дієвого нагляду за раціональним витрачанням бюджетних коштів, кількісними та якісними показниками виконання робіт, а також їх документальним супроводом, замовник має намір залучити незалежних виконавців послуг з технічного нагляду та інженерно-консультаційних послуг, адже у складі замовника відсутні сертифіковані фахівці, які мають відповідні знання та навички.

Відповідно до пункту 4.32 Кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості будівництва», які є обов’язковими для визначення вартості будівництва об’єктів, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, до глави 10 «Утримання служби замовника та інжинірингові послуги» окремими рядками включаються кошти на здійснення технічного нагляду та надання послуг інженера-консультанта за договором про надання інженерно-консультаційних послуг.

Виконання відновлювальних робіт та експлуатаційного утримання вулиць населеного пункту, фактично підпадає під визначення «поточний ремонт».

Разом з тим, чинним законодавством не встановлено обмежень щодо можливості залучення замовниками – розпорядниками бюджетних коштів виконавців інженерно-консультаційних послуг та послуг з технічного нагляду до реалізації проектів з поточного ремонту.

З огляду на зазначене, просимо надати роз’яснення щодо порядку залучення замовником до реалізації проекту з поточного ремонту виконавців інженерно-консультаційних послуг та послуг з технічного нагляду, а також включення до кошторисної частини проектної документації коштів на покриття відповідних витрат”

Міністерство розвитку громад та територій України надало роз’яснення щодо порядку залучення до реалізації проекту з поточного ремонту виконавців послуг з незалежного технічного нагляду та інженерно-консультаційних послуг (інженера-консультанта), а також включення до кошторису коштів на покриття відповідних витрат.

З текстом роз’яснення можна ознайомитись за цим посиланням: Відповідь Мінрегіону