Новини

МІНРЕГІОН РОЗ’ЯСНЮЄ

11:10,24 Листопада
МІНРЕГІОН РОЗ’ЯСНЮЄ

На численні звернення суб’єктів містобудівної діяльності щодо використання виданих раніше кваліфікаційних сертифікатів виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних зі створенням об’єктів архітектури, що не містять інформації про кваліфікаційну категорію виконавця та клас наслідків (відповідальності) об’єкта, Міністерство розвитку громад та територій України листом від 17.11.2021 №7/15.2/17534-21 надало наступне роз’яснення.

Зокрема у роз’ясненні зазначено неступне:

«Кваліфікаційні сертифікати, видані до набрання чинності зміною № 8 до Випуску 64 Довідника кваліфікаційних характеристик професій фахівців, затвердженою наказом Мінрегіону від 27.01.2014 № 26, не містять інформації про кваліфікаційну категорію виконавця та клас наслідків (відповідальності) об’єкта та не можуть використовуватися при виконанні робіт (послуг) щодо об’єктів класу наслідків (відповідальності) СС2 і СС3. При цьому пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 № 554 «Деякі питання професійної атестації виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури» установлено, що виконавці які отримали кваліфікаційний сертифікат до 1 січня 2016 р. можуть за результатами проходження професійної атестації отримати кваліфікаційний сертифікат вищої категорії за умови підтвердження досвіду виконання відповідних робіт (послуг).

Додатком 4 до Порядку ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.06.2021 № 681, передбачається можливість застосовувати видані до 1 січня 2016 р. кваліфікаційні сертифікати, що не містять інформації про клас наслідків (відповідальності) об’єкта, до кінця поточного року для виконання робіт (послуг) щодо об’єктів незалежно від класу наслідків (відповідальності) (СС1, СС2, СС3), а з 1 січня 2022 року – лише щодо об’єктів з незначними наслідками (СС1).

Відповідно до Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 № 553, перевірці, серед іншого, підлягає дотримання виконавцями вимог щодо відповідності кваліфікаційних сертифікатів класу наслідків (відповідальності) об’єктів, що визначені кваліфікаційними вимогами для відповідної або нижчої категорії працівників, необхідній кваліфікаційній категорії та професійній спеціалізації виконавця.

Відповідно до частини другої статті 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» Мінрегіон оприлюднює перелік експертних організацій, що здійснюють експертизу проектної документації на будівництво об’єктів, відомості про які внесені до Реєстру будівельної діяльності, на порталі електронної системи та підтримує його в актуальному стані на підставі інформації, яка подається експертними організаціями. У разі встановлення невідповідності експертної організації визначеним критеріям відомості про таку організацію виключаються з Реєстру будівельної діяльності».

З повним текстом роз’ясненння можна ознайомитись DLRKS1939851.