Новини

“БУДІВНИЦТВО БЕЗ ПРОБЛЕМ” Випуск 3-2020 Березень

14:48,12 Березня
“БУДІВНИЦТВО БЕЗ ПРОБЛЕМ” Випуск 3-2020 Березень

Наш інформаційний партнер – Інтернет-журнал «БУДІВНИЦТВО БЕЗ ПРОБЛЕМ» – представив до уваги читачів третій випуск цьогорічного видання.

В якому продовжено цикл публікацій, присвячених аналізу ходу реалізації Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва» (від 17 жовтня 2019 року № 199IX). Проаналізовані новації, що набули чинності з 1-го лютого 2020 року.

Практичний інтерес покликана викликати публікація «Про назву і структуру об’єкта будівництва. Історія перша.», підготовлена на основі реального об’єкта будівництва.

Міркування щодо узгодженої взаємодії і уникнення дублювань функцій дозвільної і контрольної систем у будівництві, які були викладені у публікації попереднього випуску «Коли  здійснюється державний контроль за об’єктом будівництва?», продовжені у матеріалі «Замовник і поділ контрольної та дозвільної функцій у будівництві».

Два матеріали присвячені питанням ліцензування. Один з них може бути корисним для фізичних осіб – підприємців, які збираються отримувати ліцензію на здійснення будівельної діяльності. Він так і називається «Про особливості ліцензування фізичних осіб – підприємців». В іншому («Завершилася епоха паперових ліцензій») розглянуті деякі прогнозні наслідки переходу з 1 березня 2020 року системи ліцензування будівельної діяльності виключно на засади, визначені Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності». У додатку до цього матеріалу наведено історичний нарис із запровадження та розвитку системи ліцензування будівельної діяльності.

Зважаючи на помітний інтерес читачів до публікацій про нововведення в нових ДБН та змінах до них, такі огляди  стануть постійними у складі видання. Однак крім констатації термінів набуття чинності нових норм розпочато проведення предметних оглядів окремих з них. У поточному випуску розміщено коментар до Зміни №2 до ДБН В.2.2-18-2007 «Будинки і споруди. Заклади соціального захисту населення».

Докладніше з випуском ББП 3-2020 можна ознайомитися тут.